sobota, Styczeń 16, 2021

Ścieżka dydaktyczna w Czernicy (ok. 1 km od bazy) „O czym szumią czernickie drzewa?” – to ścieżka edukacyjna w Czernicy. Na trasie znajdziemy 9 tablic dydaktycznych, a także możemy wziąć udział w questingu polegającym na zwiedzaniu, edukacji regionalnej, aktywnym wypoczynku oraz promocji dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. WSTĘP WOLNY

Bunkier partyzancki Zielony Pałac (ok. 5 km)

Jeżeli Twoi harcerze chcieliby bliżej poznać historię „Gryfa Pomorskiego” i historię okupacji niemieckiej na tutejszych ziemiach, zachęcamy do odwiedzenia nowo zrekonstruowanego obiektu – bunkra, który w okresie okupacji niemieckiej znajdował się w lesie nieopodal wsi Męcikał i w organizacyjnym nazewnictwie określany był kryptonim „Zielony Pałac” a przebywający tam jeden z polskich, niepodległościowych oddziałów partyzanckich nosił nazwę „CIS”.
Możemy zobaczyć z bliska jak owo miejsce wyglądało ponad 72 lata temu i jakim warunkom życia – a potem walki – musieli sprostać ci mieszkańcy naszego regionu, którzy nie godzili się z ówczesną niemiecką okupacją ziem polskich.
http://chojnice24.pl/artykul/23704/bunkier-partyzancki-zielony-palac/