sobota, Styczeń 16, 2021

Harcerska Baza Obozowa CZERNICA to magiczne miejsce, które zaprasza, by odwiedzić je latem. Ruszaj zatem do nas ! Uroczyska Zaborskiego Parku Krajobrazowego i piękno Parku Narodowego Bory Tucholskie- to jedno. Wody rzeki Brdy i jezior, przez które przepływa- to drugie. Harcerski Ośrodek Wodny przy HBO- CZERNICA umożliwi poznać florę i faunę od strony wody. „Szuwarowo- bagienna” przygoda, poprzedzona instruktarzem żeglarskim „w pigułce” pozwoli bezpiecznie i kreatywnie korzystać z jednostek pływających dla każdej grupy wiekowej, pod opieką doświadczonej kadry. Przejażdżki optymistem, jachtem, łodzią wiosłową („CZ”, „SZ”) czy kajakiem- to doznania, które zapamiętasz na całe życie. Świetną zabawą są harce na wodzie:

1. Skoki z szalupy do wody- to zmierzenie się z własnymi słabościami, pokonywaniem barier bądź upustem nadmiaru energii.

2. Logistycznie przemyślane bitwy wodne dadzą źródło satysfakcji. Obrzędowość harcerska przy pływajacym ognisku podkreśli magię Harcerskiej Drogi. Natomiast zachody słońca obserwowane z wody dają niepowtarzalne ukojenie duszy po dniu pełnym wrażeń. Zatrzymane w kadrze obiektywu- dadzą urocze wspomnienie z wakacji. Kpt portu dh Małgorzata Krzyżanowska

Sprzęt wodny Ośrodka Wodnego:

1 ORION (kabinówka)

3 Delty

1 Pucek

1 Ostróda (5 – potocznie zwanych OMEG) – 5 osobowe.

Małe jednostki:

2 Kadety – 2 osobowe

4 Opymisty – 1 osobowe

Wiosłówki:

2 SZ-ty – 8 osobowa,

2 CZ-ty – 4 osobowa.